O autorze

Witaj,

Bardzo cieszę się, że odwiedzasz redagowany przeze mnie blog. Nazywam się Radosław Froń i mam wielką przyjemność reprezentować branżę prawniczo-rozrywkową. Jako prawnik specjalizuję się w prawie gospodarczym i handlowym, w szczególności poświęcając się zagadnieniom rynku napojów alkoholowych. Z nieukrywaną radością oddaję się też swoim twórczym potrzebom jako bloger i dziennikarz winiarski, pisząc dotąd między innymi dla Miasta Trunków, Monitor Magazine, Czasu Wina oraz Magazynu Winiarskiego.

Zawodowo pomagam przedsiębiorcom w ich właściwym funkcjonowaniu i rozwoju. Doradzam przy tworzeniu, przekształcaniu i restrukturyzacji spółek prawa handlowego oraz w tworzeniu sprawnych modeli biznesowych. Na co dzień wspieram producentów, importerów oraz dystrybutorów napojów alkoholowych oraz  organizacje zrzeszające te podmioty.

Jestem doktorantem w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Wcześniej miałem okazję studiować także ekonomię (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) i stosunki międzynarodowe (Uniwersytet Jagielloński) oraz odbyć część studiów prawniczych w jednym z najciekawszych regionów winiarskich Słowacji (Trnavská Univerzita w Trnawie).

Z życiowej pasji, staram się być jednak orędownikiem dobrego smaku. Jak wielu przede mną, także ja pozwoliłem się uwieść urokom Bachusa i stałem jego wiernym wyznawcą. Blog niniejszy powstaje z wielkiej potrzeby aby moją praktyczną wiedzę w zakresie biznesu i prawnych regulacji łączyć ze szczerym zamiłowaniem do tworzenia szlachetnych trunków. W szczególności alkoholi rzemieślniczych powstających w naszym kraju.

W latach 2013 – 2016 pełniłem funkcję członka zarządu w Stowarzyszeniu Winiarzy Podkarpacia, jednej z największych i najstarszych organizacji zrzeszających winiarzy w Polsce (funkcjonującej na terenie szczególnie bliskiego mi i wyjątkowo urokliwego regionu winiarskiego). Z wielką radością i osobistą satysfakcją mam też okazję angażować się w prace Fundacji na Rzecz Promocji i Rozwoju Winiarstwa GALICJA VITIS jako członek Rady Fundacji oraz wykładowca w Podkarpackiej Akademii Wina.

Choć tym najbliższym i najdroższym mi trunkiem jest i pozostanie wino, staram się być także aktywny w zakresie promocji polskiego rynku piw i destylatów rzemieślniczych. Poza działalnością doradczą i aktywnością dziennikarską, jestem też współwłaścicielem krakowskiego browaru rzemieślniczego – Browar Dwie Wieże.

Zapraszam do częstych odwiedzin, komentowania wpisów i dyskusji. Chciałbym aby dzięki zaangażowaniu czytelników blog ten mógł reagować na faktyczne potrzeby i odpowiadać na pytania dotyczące realnych problemów, zamiast uprawiać jedynie prawniczo-teoretyczną fantastykę.

Życzę Ci miłej lektury,

Radosław Froń